Styl

Internetowy portal tematyczny!

Metoda Krakowska – skuteczna pomoc terapeutyczna dla dzieci

Posted by admin On December - 15 - 2018
Metoda Krakowska – skuteczna pomoc terapeutyczna dla dzieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zespół Aspergera – to aktualnie duży problem. Duża liczba dzieci ma trudności związane z prawidłowym rozwojem. Przyczyn może być mnóstwo. Specjaliści nie umieją wskazać jednoznacznie. Jedno jest oczywiste: takie dzieci muszą mieć terapię. Wielkie poważanie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Dlaczego?

Metoda Krakowska – walory
Rodzice, gdy słyszą o kłopotach rozwojowych swojej pociechy są zdruzgotani. Oczywiście, że jest to ogromna trauma. Kiedy minie początkowy szok opiekunowie zapoczątkowują poszukiwania odpowiedniej terapii. Zaangażowanie rodziców jest na wagę złota i wprost proporcjonalnie przekłada się na zdrowie dziecka. Szukając opiekunowie natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to rzeczowo pisząc dość nowa terapia. Jej autorem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez lata pracowała z dziećmi mającymi problem ze słuchem – na tej podstawie opracowała podstawy terapii pomagającej dzieci z zaburzeniami. Czym cechuje się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to wspaniała pomoc dla dzieci z zaburzeniami. Sporo rodziców z chęcią ją stosuje. Metoda Krakowska to terapia całościowa. Opiera się na pobudzaniu wszystkich funkcji poznawczych dziecka. Jej zadaniem jest przejście dziecka przez wszystkie cykle rozwoju, jak to ma miejsce automatycznie w przypadku dziecka zdrowego. Ogromne znaczenie ma umiejętność czytania. W związku z tym dziecko szybko uczy się czytać. Nie ważny jest wiek – wyjątkowe jest to,że 2-letnie dzieci mogą nauczyć się czytać. Zdolność czytania ma podstawowe znaczenie. Dzieci łatwiej akceptują otaczający je świat, jeśli umieją czytać.

Terapia Metodą Krakowską startuje od słuchania celowo przygotowanych nagrań za pomocą słuchawek. Ten proces jest bardzo trudny, dlatego, że dziecko buntuje się.
Następna część to używanie różnorakich pomocy terapeutycznych dedykowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne budują w dziecku następujące umiejętności: syntezę wzrokową, pamięć wzrokową, uporządkowanie, logiczne myślenie, umiejętność zabawy i mnóstwo innych. Pomoce terapeutyczne wspomniane powyżej wykorzystuje stopniowo. Zaliczamy do nich : gry, ludziki, karty i inne.

Metoda Krakowska to skuteczna terapia. Powinno się ją szczegółowo, aby pomóc swojemu dziecku.
źródło: pomoce logopedyczne


"
\n" +

Comments are closed.